Randkowy tutorial – kto do kogo dzwoni, czyli jak zachować się po pierwszej randce?  

Pierwsza randka się udała. Czujesz, że wasza znajomość nie powinna się na niej zakończyć. Wręcz przeciwnie – wiesz, że czeka was wspólna przyszłość. Kto powinien podjąć wyzwanie i odezwać się jako pierwszy? Jak i kiedy to zrobić? Mamy dla was rozwiązanie!

 

Pierwszeństwo kontaktu

Bez owijania w bawełnę. Z inicjatywą wychodzą mężczyźni. To oni dzwonią jako pierwsi. Niestety, zmiana tej reguły jest raczej nie możliwa, dlatego warto wziąć ją sobie do serca. Panowie, którzy oczekują kontaktu ze strony kobiet, mogą spotkać się z przykrą niespodzianką. Żadna przedstawicielka płci pięknej nie chwyci za telefon, by zaledwie kilka godzin po spotkaniu próbować umówić się na kolejne.

 

Czas oczekiwania

W tym miejscu zaczynają się schody. Nadchodzi pytanie, na które trudno znaleźć dobrą odpowiedź. Kiedy następuje właściwy moment, by chwycić za telefon? Jedni mówią, że najlepiej dzień, lub dwa po spotkaniu. Według innych, warto odczekać nieco dłużej. Sprawić, by druga osoba zaczęła się zastanawiać – zadzwoni, czy nie zadzwoni? Z perspektywy kobiet, im szybciej tym lepiej. Nie trzeba dzwonić kilkanaście godzin po spotkaniu. Nie o to w tym chodzi. Ważne, by jednak nie przespać newralgiczne momentu, w którym oczekiwanie zmienia się w złość i frustrację. Kobiety, które spodziewają się kontaktu, często wpadają w pułapkę licznych domysłów. Zastanawiają się, czy może jednak podczas spotkania nie zrobiły czegoś źle? A może odniosły tylko mylne wrażenie o wzajemnym zainteresowaniu? Gdy ostatecznie dojdzie do telefonu, zamiast radości pojawi się lekkie rozgoryczenie. Czy warto więc odkładać ten moment na później?

 

Co zrobić gdy…

Minęły dwa dni od spotkania. Najwyższa pora na telefon i… w głowie pustka. Od czego zacząć rozmowę? Zapytać o samopoczucie, wrażenia po randce, a może o ostatnie dwa dni? Im więcej pytań, tym więcej wątpliwości. Pierwsze spotkania i telefony mają to do siebie, że zbyt dogłębnie je analizujemy. Niezwykle istotne jest zachowanie spokoju i świadomość, że to tylko rozmowa. Dwoje osobnych ludzi, którzy chcą się lepiej poznać. Nie ma sensu rozkładać na czynniki pierwsze każdego zdania. Stres to najgorszy doradca, dlatego warto odłożyć go na bok i cieszyć się rozmową z osobą, która nam się podoba. Jedyny istotny element? Ważne, by nie zapomnieć o propozycji następnego spotkania J

Rejestracja