5 sygnałów, które świadczą o zakochaniu

Zakochani? A może jednak nie zakochani? Czasem naprawdę trudno stwierdzić, w jakim stanie się znajdujemy. Niby coś nas ciągnie do drugiej osoby, a jednak w głowie pojawia się pytanie, czy to coś więcej niż chwilowa fascynacja? Mamy dla Was listę sygnałów, których nie można bagatelizować – jeśli tak się czujecie i zachowujecie to odpowiedź jest prosta: jesteście zakochani!

 

Motyle w brzuchu to nie bajka

Podoba ci się fizycznie i psychicznie? Jest osobą na myśl, o której robi ci się ciepło, w głowie lekko się kręci, a w brzuchu lata stado motyli? No cóż… sprawa jest jasna. Zakochanie to według naukowców stan, w którym wręcz obsesyjnie myślimy o drugiej osobie. Nieustannie zastanawiamy się co robi, gdzie jest, a także czy równie mocno za nami tęskni. Kreujemy w wyobraźni rzeczywistość, w której jesteśmy razem. Uczucie zakochania sprawia, że wszelkie racjonalne argumenty nie mają racji bytu. Wystarczy jedna myśl odnośnie wybranka i już po nas - znowu czujemy, że jeszcze chwila a zemdlejemy!

 

Nieustanna tęsknota

Zakochanie sprawia, że możliwie jak najczęściej i najdłużej chcemy przebywać w towarzystwie swojej potencjalnej drugiej połówki. Każda sekunda razem ma ogromną wartość, dlatego gdy jesteśmy osobno to nie możemy nawet na chwilę przestać myśleć o ukochanej osobie. Rozłąka sprawia, że tęsknota nabiera coraz większych rozmiarów, wzrasta napięcie i oczekiwanie na to, aż w końcu znowu się zobaczycie. Gdy dochodzi już do spotkania to ilość emocji, jakie mu towarzyszą, stanowi prawdziwą mieszankę wybuchową. Radość, ekscytacja, podniecenie, a do tego poczucie, że chcecie zatrzymać ten moment na zawsze. Czy potrzeba więcej argumentów, by zdać sobie sprawę z łączącego was uczucia? J

 

Wspólny plan na przyszłość

Jesteście ze sobą stosunkowo krótko. Jeszcze nie do końca wiecie jak nazwać to co was łączy, a już wybiegacie w swych planach w daleką przyszłość. Wspólne cele to znak, że myślicie o sobie poważnie - wasze plany są dostosowane do uczuć, które wami rządzą. Bez miłości nikt nie będzie planował wspólnej przyszłości.

 

Mamo, tato poznajcie…

W każdej znajomości jest to krok niemal milowy. Codziennie poznajemy swych znajomych, próbujemy zaaklimatyzować się w towarzystwie wybranka, jednak to nie grono przyjaciół stanowi najważniejszy wyznacznik. Oficjalne przedstawienie rodzicom to znak, że wasza relacja nie należy do przelotnych. Takie zapoznanie to sygnał, że wasz związek wchodzi w nowy etap.

 

Drobne gesty, które mówią wszystko

Lista sygnałów, które świadczą o zakochaniu jest dość długa, jednak to właśnie drobne gesty należą do naszych ulubionych. Romantyczne spotkania, godziny spędzone na rozmowach o niczym, buziak w czoło, czy bukiet polnych kwiatów. Wszystkie detale, w których nie brakuje czułości, sprawiają, że łatwo odczytać intencje drugiej osoby. Zakochani troszczą się o siebie i stwarzają sytuacje, które mają wywołać uśmiech na twarzy ukochanego – też tak macie? J

 

Rejestracja