5 (pozornie) drobnych rzeczy, które budują mocny związek

Jak pielęgnować związek? Wyznawać sobie miłość, uprawiać seks i robić sobie czasem niespodzianki. Znasz to? Co jeszcze warto robić, by poprzez niewielkie gesty budować trwałą i szczęśliwą relację? Podpowiadamy! 

Kontakt w ciągu dnia
Wiadomo, widzieliście się rano i zobaczycie po południu albo wieczorem. Wychodzi na to, że nie będziecie się widzieć kilka godzin. To niewiele, prawda? Nikt jednak nie powiedział, że przez ten czas nie możecie się ze sobą kontaktować. Jest to nawet wskazane! Nie macie czasu w pracy? Nie szkodzi. Nie chodzi o pisanie długich elaboratów w mailach czy rozmowy telefonicznie po kilkadziesiąt minut. Wystarczy krótki SMS o treści: „Wciąż myślę o tym, jak pięknie wyglądałaś rano”, „Kocham Cię jak stąd do Australii!”, „Co powiesz na wieczorny spacer?”. Krótko i na temat. A jak druga połówka otrzyma taką wiadomość, to nawet stresujący dzień w pracy od razu staje się lepszy!


Czekanie na siebie nawzajem
Czekanie na ukochaną/ukochanego na przystanku czy odłożenie pójścia spać o pół godziny, by położyć się razem, gdy druga połówka wróci z pracy – to gesty, które mają ogromny wpływ na budowanie relacji. Pokazują bowiem, że zależy na, na drugiej osobie i że warto nieco się „poświęcić”, by spędzić razem czas, nawet jeśli mówimy tylko o kwadransie rozmowy przed zaśnięciem. 


Wspólne posiłki
Niezależnie od tego czy będą to wspólne sobotnie śniadanka, szybkie kolacje w tygodniu czy niedzielne obiady. Wspólne jedzenie (i oczywiście wspólne gotowanie!) to piękne momenty, na które warto wygospodarować czas. Można pokusić się o wprowadzenie posiłkowych rytuałów, np. niedzielnych śniadań „na wypasie”? Takie miłe nawyki też mają znaczenie!

Chodzenie na randki
O tym oczywiście nie moglibyśmy zapomnieć! :) Nawet jeśli okres randek wydaje się być już dawno za Wami, to jednak warto do niego wrócić! Wspólne wyjścia, nawet na jedno piwo czy kawę nie kosztują ani dużo czasu, ani dużo pieniędzy. To czas tylko dla Was, w innym otoczeniu niż na co dzień. Taka aura sprzyja przyjemnym rozmowom, nawet jeśli będzie dotyczyła błahych spraw. Bo takie momenty są niezmiernie ważne! Oczywiście warto zadbać też o prawdziwe randki (ach te kolacje przy świecach!) raz na jakiś czas. Pozwolą nieco przenieść się wspomnieniami do początków związku, by szybko zrozumieć, że najlepszy czas jeszcze przed Wami!


Chwalenie się nawzajem
On ugotował pyszną kolację, a ona pokazała się w pracy od bardzo dobrej strony? To doskonałe powody do tego, aby chwalić się nawzajem! To ważne, by doceniać walory ukochanej osoby, nawet jeśli nie dotyczą nas bezpośrednio. Teoretycznie osoby, które się kochają nie potrzebują wytłumaczenia, dlaczego pałają do siebie uczuciem, ale warto czasem przypomnieć drugiej osobie, dlaczego ją uwielbiamy. To po prostu miły gest. 
Co dodalibyście do tej listy? Dajcie koniecznie znać!

Rejestracja