5 nieatrakcyjnych zachowań kobiet, z punktu widzenia mężczyzn

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Istnieje wiele kobiecych zachowań, które z punktu widzenia mężczyzn nie są atrakcyjne. To właśnie one wzbudzają w nich poirytowanie i nieustannie pytania „o co w tym naprawdę chodzi”. Przygotowaliśmy dla was zestawienie, które obnaży cała prawdę. Drogie panie, zapraszamy do lektury.

 

Nieustannie niezdecydowanie

Idziemy albo nie idziemy. Nałożę spodnie, a może jednak spódnicę. Chodźmy do kina – nie, jednak na kolację! Brzmi znajomo? Niezdecydowanie to przypadłość niemal wszystkich kobiet. Cecha ta nie jest szczególnie mile widziana, tym bardziej gdy zderzymy ją z męskim, konkretnym charakterem. Brak decyzyjności to dla nich prawdziwe utrapienie. Z ich perspektywy to najgorszy pochłaniacz czasu. W końcu ile pożytecznych rzeczy można by zrobić, w trakcie myślenia o tym co założyć?

 

Zbytnia emocjonalność

Huśtawki nastrojów są niemal nieodłącznym elementem kobiecej natury. Stan euforii trwa, by za chwilę zmienić się w rozpacz. No cóż. Takie wahania możemy tłumaczyć hormonami bądź kobiecymi sprawami. Niestety, z perspektywy mężczyzn zbytnia emocjonalność to wada i duży problem komunikacyjny. Panowie, którzy chcą pomóc swojej partnerce w tego rodzaju stanach, często zderzają się ze ścianą bądź niechęcią. Nie ma sensu wyładowywać swych emocji na niczemu winnym mężczyźnie. Może warto wytłumaczyć, porozmawiać, albo po prostu się przytulić, zamiast kolejny raz wykrzyczeć o słowo za dużo?

 

Niecenzuralne słownictwo

Od czasu do czasu każdy ma prawo do przekleństwa. Gorzej, gdy taki siarczysty język jest na porządku dziennym. Mówi się, że kobiecie pewnych rzeczy nie przystoi – według mężczyzn do ich ścisłego grona można zaliczyć właśnie przeklinanie. Spędzanie czasu w towarzystwie damy, z której ust co rusz pada niecenzuralne słowo, nie należy do przyjemnych. Drogie panie, jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad tym, czy komukolwiek w dzisiejszych czasach to przeszkadza, to macie odpowiedź. Pora zmienić przyzwyczajenia.

 

Zachowania niewskazane

Istnieją dwa. Wzbudzają wszechobecną niechęć i sprawiają, że szacunek i zainteresowanie gdzieś się ulatniają. Po pierwsze, żaden mężczyzna nie patrzy z aprobatą na kobietę, która spożyła za dużą ilość alkoholu. Widok słaniającego się ciała nie napawa optymizmem, wręcz przeciwnie – odstrasza i sprawia, że mężczyzna traci zainteresowanie. Po drugie, zachowanie księżniczki. Cały świat kręci się wokół ciebie, a wszyscy powinni stąpać na puszkach w twojej obecności? Niestety, rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Księżniczki zamiast zyskiwać – tracą.

 

…bo JA mam zawsze rację!

Oczywiście. Czasem każdy ją ma. Gorzej, gdy istnieje przeświadczenie o tym, że jesteśmy nieomylni. Taka postawa doprowadza mężczyzn do wściekłości. Nieumiejętność przyznania się do winy to częsty powód do sporów. Czasem warto odłożyć dumę na bok i przeprosić. Nie ma nic złego w byciu w błędzie. Jesteśmy tylko ludźmi, dlatego trzeba spojrzeć na swoją rzeczywistość z nieco innej perspektywy. Tak, by nie krzywdzić innych i samych siebie. Postawa, w której JA jest najważniejsze, nie przyniesie nic dobrego. Może jedynie spowodować, że trudno będzie odnaleźć ukochaną drugą połówkę.

 

Niewielka refleksja na temat własnych zachowań to dobry sposób na wprowadzenie zmian. Drogie panie, jeżeli któraś z wymienionych cech nadmiernie pojawia się w waszym zachowaniu, może warto popracować nad ich zminimalizowaniem? J

Rejestracja